Injekční lipolýza – KRÁSNÉ KŘIVKY BEZ OPERACE

Injekční lipolýza je jednou z novějších metod plastické chirurgie, která zbavuje tělo přebytečného tuku. Lze ji označit za neinvazivní liposukci. Je určena především těm, kteří se nemohou zbavit tukových polštářů dietou ani cvičením. V žádném případě se nepoužívá pro léčbu obezity! Při odstraňování většího množství tuku zůstává metodou volby liposukce. Na rozdíl od ní je však tuk při injekční lipolýze odstraněn naprosto rovnoměrně.

Během lipolýzy se aplikuje tenkou jehlou několika vpichy látka fosfatydylcholin (neboli lecitin- běžně se vyskytuje v těle) a karnitin (spalovač) přímo do nežádoucího nahromaděného tuku, je možné také použít derma váleček s dostatečnou délkou jehliček. Samotný zákrok není náročný, trvá přibližně 30 minut. Zákrok je bezbolestný, proto není prováděn v anestezii a to ani lokální.

Injekční lipolýza se provádí ambulantně, zákrok je téměř bezbolestný a zákazník odchází ihned domů.

Aplikaci provádí pro tuto činnost certifikovaný personáĺ.

Pomocí injekční lipolýzy se dají zmenšit téměř všechny partie těla, nejčastěji se však používá k redukci malých tukových uloženin, např. podbradku a tzv. muffin tops – oblast boků, ale i břicha, vnitřní strany stehen, u mužů též oblasti prsou, dále k odstranění zbytků tukové tkáně po liposukci a ke zmírnění celulitidy. Zdá se, že tato metoda také napomáhá zvýšení pevnosti a elasticity kůže.
  • podbradek, krk a tváře
  • stehna a hýždě
  • dolní a horní část břicha
  • kolena ramena, ruce a záda
Pro dosažení optimálního výsledku je většinou nutno provést dvě až šest ošetření s odstupem přibližně 4-8 týdnů. (Již po 2 - 3 sezení úbytek 8cm).

Ihned po zákroku můžete jít domů a vrátit se k běžným činnostem. Je nutné dodržovat pitný režim (nejméně dva litry vody denně), aby se rozpuštěný tuk z těla snáze vyloučil, dále je vhodná racionální dieta a dostatečná fyzická aktivita. V místě injekcí může být v prvních dnech po výkonu patrný otok či drobné hematomy a začervenání, ty však brzy vymizí. Dva až tři dny může přetrvávat citlivost a bolestivost dané partie těla. Efekt injekční lipolýzy je patrný asi za 4 týdny. Závisí ovšem také na struktuře podkožní tkáně a jejím prokrvení.

EFEKT injekční lipolýzy je patrný asi za 4 týdny, kdy se tuk postupně rozpouští. Velkou výhodou je, že tuk je odstraněn rovnoměrně. Ošetření má příznivý vliv na kolagen, čímž je dosaženo stahujícího efektu kůže. Ideální je podstoupit 2-4 ošetření s odstupem 4-8 týdnů, aby došlo k výraznému zmenšení obvodu dané oblasti. Výsledek je permanentní při zachování stejné hmotnosti.

Kontraindikace: léčba lipolytickými injekcemi nesmí být nikdy provedena u těhotných či kojících žen, u diabetiků, u pacientů s autoimunitními a cévními chorobami, nebo během probíhající infekce.